FAQ – Často kladené otázky

Prijímate nových pacientov?
Áno, prijímame.
Ponúkame registráciu novým pacientom a termíny ošetrenie bez dlhej čakacej doby.
Ak potrebujete akútne ošetrenie a nechcete k nám dochádzať pravidelne a ste zaregistrovaní u iného stomatológa, ošetríme Vás po predchádzajúcom telefonickom objednaní tiež.
Z čoho všetkého pozostáva komplexné ošetrenie?
Zahŕňa základné klinické vyšetrenie a ďalšie vyšetrenia podľa potreby (napr. skúška vitality zubov, RTG snímky na zistenie medzizubných kazov a kazov pod plombami, atď.).

Ako si správne čistiť zuby?
Na čistenie zubov je dôležité si zvoliť správnu zubnú kefku a tiež správnu techniku čistenia. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k poraneniu ďasien a poškodenie tvrdých zubných tkanív.Čistenie zubov by nemalo byť chaotické, malo by mať svoj postup. Tak zabránime tomu, že by sme pri čistení úplne vynechali niektorú plochu zuba, alebo dokonca celý zub. Systémov a spôsobov je celý rad a každý si môže svoj systém individuálne prispôsobiť.
Ako často si treba zuby umývať?
Ideálne je umývať si zuby po každom jedle. Minimálne platí, že si vyčistite zuby aspoň dvakrát denne naozaj dôkladne a to ráno po zobudení a večer pred spaním. Po konzumácií jedál, či po vypití sladkého alebo kyslého nápoja, si však aspoň vypláchnite ústa čistou vodou.
Najdôležitejšie je večerné čistenie pred spaním.
Čo môžem očakávať keď anestéza prestane účinkovať?
Po našom zákroku a ošetrení nie je v ústach žiadna otvorená rana, preto je hojenie veľmi rýchle. Môžete cítiť určitý diskomfort, ktorý je možné tlmiť bežne dostupnými liekmi proti bolesti.
Ako často potrebujem chodiť na preventívnu prehliadku?
Bolesť zubov nie je správnym indikátorom, aby ste navštívili zubného lekára. Samotný zubný kaz nespôsobuje bolesť, bolestivá môže byť až infekcia a zápal zubnej drene. Preto je čo najlepšie diagnostikovať kazy a iné problémy čo najskôr. Riešenie problémov v skorom štádiu je jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie. Doporučujeme preventívnu prehliadku minimálne raz ročne. Deti a tehotné ženy by mali absolvovať preventívnu prehliadku 2 krát do roka.